Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Церква св. Іоана Богослова, с. Синів
Рівненська область, Гощанський р-н, с. Синів

Церква св. Іоана Богослова та дзвіниця
1595 рік (перебудована у ХІХ ст.)

Хтозна, можливо, це дійсно найстаріший храм волинської школи. Можливо, в ньому й справді перед черговою битвою молилися козаки Богдана Хмельницького (так, принаймні, свідчить місцеве передання). Але нині архаїчні форми зберегла лише дзвіниця. Сам же храм після кількох перебудов обзавівся класицистичними люкарнами та фронтонами, а також єпархіальним декором і зручним тамбурочком перед бабинцем.

Синівці шанують свою святиню: ступінь її доглянутості сягає 100%. Дістатися храму нескладно — село майже над трасою. Тож якби до нього приїхали фахівці, здатні провести радіовглецевий аналіз деревини, та взяли пару трісочок, та відвезли їх у якийсь розумний інститут… Між іншим, в усіх європейських країнах, не кажучи про Америку, такими дослідженнями займаються планомірно і за державні кошти.

Ех, мрії наші, мрії… Хоча, з другого боку, хіба ж багато в Україні храмів ХVІ століття? Шановні фізики та хіміки, приїжджайте в Синів! А як наб’єте руку, то й вік Софії Київської визначите з точністю до року. І розсудите, нарешті, цих темних гуманітаріїв…

Усі фото

Церква св. Іоана Богослова, с. Синів
Церква з південного заходу. Свіже сонечко, свіжий ремонт - цікаво, який за ліком?
Дзвіницю також підновили. Але дуже ніжно. Спасибі, шановні синівці.