Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, м. Луцьк, вул. Данила Галицького 12

Покровська церква
ХVст.

Покровська церква — одна з найдавніших споруд Луцька, тож має потужну оборонно-базилікальну статуру епохи українського Відродження. На жаль, внаслідок добудови псевдоросійської дзвіниці і таких же куполів (1870-ті рр.) вона значно втратила у ренесансній імпозантності. Відтак знаменита церква не так архітектурою, як іконографією. Саме з неї походить образ Волинської Богоматері  — найвидатніший твір волинської іконописної школи. Знавці припускають, що цю ікону іще в тринадцятому столітті замовив для володимирського Успенського собору князь Мстислав Данилович. Можливо, в усьому українському іконописі немає більш довершеного образу Богородиці. Особливо вражають Її очі, великі та смутні, спрямовані в душу споглядача з німим докором. В цьому ви можете переконатися самі, якщо завітаєте до Національного художнього музею в Києві, де нині перебуває образ. Можливо, Пречиста Діва і зняла б з нас Свій докір, якби в тому ж музеї ікону помістили у окрему каплицю, як то вчинили росіяни у московській Третьяковці із іконою Володимирської Божої Матері…

Втім, випередили Київ не лише у Москві, а й у рідному Луцьку. Тут, у Музеї волинської ікони, виділили цілий зал для чудотворного образу Холмської Богородиці, написаного, як свято вірить Церква, святим апостолом і євангелістом Лукою.

Що ж, будемо чекати і молитися…

Усі фото