Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Троїцька церква, смт. Нижанковичі
Львівська область, Старосамбірський р-н, смт. Нижанковичі, вул. Міцкевича

Троїцька церква
ХVІ ст.

Мурована церква наслідує галицьку школу дерев`яної УЦА. І це чудово: нагадування про ієрархію цінностей в українській архітектурі ніколи не зайве. Гірше, що сучасні господарі храму наслідують не найкращі способи ремонту. Зокрема, замість справжнього гонту покрили бані металом, тільки стилізованим під гонт, галерею ж емпори засклили чимось матовим. Та попри такі недолугості храм виглядає бадьоро і оригінально. Особливо милують око віконця в заломі даху і барабанах. Подібні речі на початку ХХ ст. надихали творців українського модерну на нові злети зодчеської думки.

Усередині церкви зберігся столітній іконостас пензля Яна Богданського, начебто виконаний у тому ж стилі модерн. На жаль, особисто ми його іще не бачили. Тож маємо надію познайомитися з чудовим храмом поближче.

Усі фото

Троїцька церква, смт. Нижанковичі
Церкви євроремонтують, вікові дерева нищать... Прикро, панове...
Ось так нині виглядає емпора унікальної церкви