Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Трьохсвятительська каплиця, м. Львів
Львівська область, м. Львів, вул. Руська, 7 - Підвальна, 9

Каплиця Трьох святителів
1578 – 1591 рр.
Архітектор Петро Красовський

Каплиця тулиться до Успенської церкви і башти Корнякта, як дитя до батьків. Вони й направду схожі, як рідні, бо так і замислювалося. От тільки «дитя» старше від «матері» років на 13. Відтак початково каплиця не сполучалася із церквою: існуючий прохід пробито у 1840-х роках.

Найвидатніша частина святині — кам`яний різьблений портал, зразковий представник українського Відродження. Інтер`єр суперничає з екстер`єром стриманими розкошами ліпнини на усіх трьох купольних склепіннях (це вже ХVІІ ст.).

На тлі своїх родичів по ансамблю каплиця виглядає невеличкою спорудою. І тільки кинувши оком навколо, раптово усвідомлюєш, що насправді це повноцінна церква, до того ж не мала, а заввишки із чотириповерховий будинок.
Цікава річ ця перспектива — як пряма, так і зворотня.

Усі фото

Трьохсвятительська каплиця, м. Львів