Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Роменський р-н, м. Ромни пл. Базарна 15

Церква-дзвіниця св. Василя Великого (Б)
1751 – 1780 рр. (перебудована1866 – 1867 рр.)

Церкву збудовано коштом козацької старшини Лубенського полку — двох Андріїв Полетик (батька і сина) і Петра Лук’янова. Початково вона була тридільно-базилікальною, із гранчастою апсидою. Та через сто років за проектом Євгена Червінського святиню декорували у псевдоросійському стилі; при цьому розібрали стару дзвіницю над навою, а нову звели над бабинцем. В інтер’єрі від старовини зберігся тільки нижній ярус іконостасу, виконаний у 1810 році у стилі класицизм.

Усі фото