Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Успенська церква, с. Китайгород
Дніпропетровська область, Царичанський р-н, с. Китайгород

Успенська церква (К, Т)
1754 рік

Успенська церква схожа на сусідню Миколаївську, але замість бічних конх зодчі обдарували її прямокутними ризалітами; та й лиштва на стінах тут дещо вибагливіша. Звісно, це на наш особистий погляд. А взагалі доречно сказати і навіть підкреслити, що будівничі й ктитори китайгородського комплесу мали бездоганний смак. Хто ж вони такі?

За переказом усі три храми споруджено коштом і старанням простих січовиків на чолі із сотником Павлом Семеновим. Успенська церква й стала усипальницею для нього та його нащадків. Певна річ, в радянські часи склеп було зруйновано. Правда, є відомості, що тлінні козацькі рештки були перенесені на сільське кладовище.

Та хто б і де не спочивав після земних трудів — Царство Небесне усім достойникам, що своїми богоугодними ділами освячували й прикрашали рідну Україну!

Усі фото

Успенська церква, с. Китайгород
Південно-західний ракурс
Пізньобароковий портальчик