Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Волинська область, Луцький р-н, с. Смолигів

Миколаївська церква (архаїчна група)
1743 рік
та дзвіниця ХVІІІ ст.

Чому церква архаїчна? А ось чому: всі її зруби прямокутні, а бабинець не має вікон (дуже рідкісна і древня особливість). Рік будівництва зазначено над західним порталом, який на сьогодні заховано у пізнішому тамбурі. Мовляв, задовольняйтеся охоронною табличкою. Жахлива недоречна цибулина над церквою і білі пластикові вікна відбивають охоту шукати тубільців-ключників. Тож естетично задовольняємося прекрасною, також архаїчною дзвіничкою — на щастя, іще не займаною неосвіченими шанувальниками жлобсько-московського стилю.

Усі фото