Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Маневицький р-н, с. Оконськ

Успенська церква та дзвіниця
1718 рік (1752?)

Практично неушкоджений часом і людьми церковний ансамбль ховається від проїжджих Варшавською трасою у центрі непоказного села. Та відшукати його і легко і, безумовно, варто. І навіть якщо поцілуєте замка (а вірогідність цього дуже висока), не журіться. Адже як хороше просто посидіти на обійсті, вкритому лагідним моріжком, помилуватися простими, як правда, формами церкви і дзвіниці, подумати про вічне… Нещодавно святині Оконська зацінили навіть чиновники від української культури: і церква, і дзвіниця включені у національний реєстр пам’яток архітектури, про що свідчать новенькі охоронні дошки.

Цікаво, що храм від народження стоїть на класичних стендарах (поставлених сторч колодах) і анітрохи не просів. Місцевий священик стверджує, що всередині збереглися первісні Царські врата. Є там і багато інших скарбів духовних — адже, як подейкують, протягом усього свого 300-літнього життя церква завжди була діючою! Дасть Бог, колись потрапимо на службу і усе побачимо власновіч. Чого і вам бажаємо!

Усі фото