Церква Різдва Пресвятої БогородиціКін. ХVІІ ст. (1730?)
До 1926 року село Старий Ропськ входило до Новозибківського уїзду Чернігівської губернії. Ще раніше це було містечко Стародубського полку, де мешкали щирі козаки із козачками. А зовсім рано, за Чернігівського князівства, тут стояло ціле місто Ропеськ (або Юропеськ), населене звитяжними сіверцями.
На щастя, і нині у цьому тихому куточку українсько-російського прикордоння іще не всі забули про своє коріння. Найліпше освіжає пам’ять церква Різдва Богородиці (по-тутешньому — Пречистенська) невідомого року народження, яку ми без сумніву зараховуємо до ХVІІ ст. На такій думці нас укріпляють і архаїчно-монументальні форми традиційно хрещатого храму, і сорокасантиметрові соснові бруси, із яких складено зруби, і вельми лаконічний декор. Існуюча в літературі цифра 1730 — скоріше за все дата котрогось ремонту. В будь-якому разі зовсім нещодавно від церкви віяло старовиною, як від кадила ладаном…
Тепер храм оновлено — верхи узято в пластик, а стіни покрито новою дерев’яною шалівкою. Ось вона, справжня дружба народів! Тільки ми так і не з’ясували, який народ відповідальний за пластик, а який — за дерево…