Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа
Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Покровська церква, с. Високоселище
Російська Федерація, Брянська область, Суразький р-н, с. Високоселище

Покровська церква
1761 рік

Церква височить на околиці давнього села Стародубського полку. Збудована вона коштом і стараннями бунчукового товариша Стефана Єсимонтовського. Цікаво, що в сучасних російських джерелах поруч із нею ми так і не знайшли означення «українська» чи, принаймні, «козацька». Тож до відома зацікавлених осіб трохи історії.

Бунчукове товариство виникло за гетьмана Івана Самойловича (друга пол. ХVІІ ст.), який замислив витворити з членів українських старшинських родів своєрідну лицарську верству. Цей почесний відділ при гетьмані проіснував понад сто років і зник разом із автономією України. Своїм рангом бунчукові товариші вважалися трохи нижчими від всевладних полковників, але, при потребі, могли заступати останніх, особливо на війні. Не відставали вони від полковників і в благодійництві та спорудженні церков.

У 1822 році до церкви добудували ампірну дзвіницю і бічні приділи, проте головний об’єм храму лишився незмінним — високим, гордим і по-справжньому «бунчуковим». Щоб позбавити його такого статусу, доведеться розібрати церкву. Але не варто. Краще просто шанувати своїх предків і не забувати «откуда єсть пошла Русская земля».

Усі фото

Покровська церква, с. Високоселище
Було колись в Україні...