Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Російська Федерація, Брянська область, Стародубський р-н, с. Артюшкове

Воздвиженська церква
1748 рік

Традиційна сіверська церква була добудована на початку ХХ століття традиційним набором із дзвіниці та двох бічних приділів. На щастя, на цьому й окошилося. Усі вікна лишилися на місці, тож і сьогодні не важко подумки виокремити початкові форми храму.

Закривали Воздвиженську церкву двічі — у 1937 і 1967 роках, внаслідок чого вона втратила усе своє внутрішнє убранство і церковне начиння. Але не втратила українського духу, залишаючись єдиною традиційною дерев’яною церквою у серцевині козацької Стародубщини.

Усі фото

Воздвиженська церква, с. Артюшкове
Церква з південного заходу. За обрисами - перехідна до поліської школи
Церква зі сходу