Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, м. Рогатин
Івано-Франківська область, Рогатинський р-н, м. Рогатин, вул. Галицька, 18

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
ХІV – ХV ст.

Церква складена із каменю і червоної цегли і в цьому подібна до інших споруд українського Відродження. Одначе серед інших церков вона вирізняється легкістю і піднесеністю, особливо в інтер`єрі. Оборонний мотив тут притлумлено, — і хтозна чому. Рогатинці переконані, що саме в цій церкві служив батько Насті Лісовської, знаменитої Роксолани, але залізна леді Оттоманської імперії до архітектоніки церкви точно непричетна.

Фасади храму декоровані високими стрільчастими нішами (готичні впливи), а також маленькими нішами, прикрашеними пізнішим живописом (а це вже вплив народної традиції). На південному фасаді вирізняється вишуканий ренесансний білокам`яний портал 1637 року. На західному чолі храм теж прикрашає гарний портал — але вже бароковий.

Усередині нервюрно-ренесансне склепіння спирається на два стовпи, які більше схожі на декоративні колони. Чи обійшовся би храм без них? — не знати. Можливо, й так. А от без прекрасних і, звісно, правдивих легенд, на які такий багатий Рогатин, історія України перетворилася б на нудну безкінечну лекцію. Борони нас, Боже, від такої долі.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, м. Рогатин
Церква має стрімкий силует - і то з усіх боків
Останній ремонт був досить поміркованим, хоча і дорогим