Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Василівська каплиця, с. Крилос
Івано-Франківська область, Галицький р-н, с. Крилос

Василівська каплиця
Близько 1500 р.

Василівську каплицю ми згадуємо у нашій бібліотеці УЦА двічі — в підрозділах «Давньоруські церкви» і «Українське Відродження». Потрапити в перший вона сподобилася завдяки збереженому фрагментові південної стіни Успенського собору 1157 року (1,46 на 10 м!), вмурованому у відповідну стіну.

Натомість архітектура каплиці — суто ренесансна, стримана і вишукана. Невеличка ніша-апсида, захована у товщі східної стіни, підвищує її статус до церкви (очевидно, вона й була такою до будівництва Успенського храму 1535 р.).

До останнього ремонту каплиця стояла тинькованою, але нині фактура стін, складених із давніх білокам`яних блоків, повністю явлена світові. І це дуже правильно.

Усі фото

Василівська каплиця, с. Крилос
Добре придумали предки, як увіковічити пам`ять про Успенський собор
Білокам`яний вхідний портал
У каплиці
До останнього ремонту каплиця була тинькованою...
...Але ж так дійсно краще!