Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Троїцька церква, с. Рудка-Козинська
Волинська область, Рожищенський район, с. Рудка-Козинська

Троїцька церква
1786 рік

У 2013 році Рудка-Козинська прославилася на всю Україну. Кілька ікон з іконостасу Троїцької церкви експонувалися у київському Мистецькому Арсеналі на виставці «Велике і величне». Ці святині потрапили у фондосховище Музею Волинської ікони у 1987 році і чекали аж чверть століття, допоки до них дійшли руки львівських реставраторів. Але ж таки дійшли — і широкому загалу відкрилася наївна щирість і колористична потуга цих народних шедеврів волинської землі.

А що ж сам храм? Він, звісно, журиться за своїми духовними скарбами, але живе і молиться. Нехай і оббитий ізсередини лінолеумом, але ж такий неповторний і оригінальний! Його нава — смілива беззаломна комбінація двох восьмериків на четверику.

Можливо, в такий незвичний для Волині спосіб давні майстри назнаменували Пресвяту Тройцю, на чию честь збудовано храм?

Усі фото

Троїцька церква, с. Рудка-Козинська
Церква з північного боку. Дзвіниця на рідкість недоречна
Який могутній храм!
Склепіння нави
Конструкція восьмериків в інтер'єрі
Христос Вседержитель. Ікона намісного ряду іконостасу Троїцької церкви, кін. ХVІІІ ст.
Богородиця Одигітрія. Ікона намісного ряду іконостасу Троїцької церкви, кін. ХVІІІ ст.
Св. Миколай. Ікона намісного ряду іконостасу Троїцької церкви, кін. ХVІІІ ст.