Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївська (Вознесенська) церква, с. Чесники
Івано-Франківська область, Рогатинський р-н, с. Чесники

Миколаївська (Вознесенська?) церква
ХІV ст.

Про чесниківську церкву замість банальної статті хочеться написати панегірик.

Не тільки тому, що вона древня, унікальна і неповторна. У ХІV ст. церква напевне такою не була. Та й зараз у селі Розсохи є подібна.

Не тільки тому, що вона надивовижу стильна, естетна і народна. Можливо, не всім так здається.

І не тільки тому, що вона стоїть на гарнющій горі в оточенні мальовничого цвинтаря. Таких місць в Україні чимало.
Просто біля неї хочеться присісти на моріжку, притулитися до нагрітої сонечком вапнякової стіни і думати про вічне, очікуючи ключника, який має пустити нас усередину… Головне, щоб він устиг прийти до кінця світу.

А панегірик… Будемо вважати, що оце він і є.

Усі фото

Миколаївська (Вознесенська) церква, с. Чесники
Церква була б гарною і без контрфорсів, але з ними виглядає просто неймовірно
Таким храмом треба милуватися неквапом, обходячи його з усіх боків
Східний фасад. На час наших відвідин вівтарне віконце було виламане, а до отвору приставлена драбина. Ми її, звісно, прибрали, але надто довго храм стояв у запустінні. Слава Богу, нині його вже відремонтували і «оживили»
Суцільне українське кватроченто
Божественна асиметрія (західний фасад)
Іконостас, світлина 1970-х?
Навколо храму - старий цвинтар
Тут ховали протягом 600 років!
Вічная пам`ять усім спочилим чесниківцям!..
...А тобі, дивовижний храме, многії і благії літа!