Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Михайлівська церква, с. Щурин
Волинська область, Рожищенський район, с. Щурин

Михайлівська церква
1661 (1767?) рік

Симпатична невелика церковця — головна окраса села. Добре, що її не поміняли на більший і «гарніший» храм, на чому наполягало російське церковноначаліє ще перед Першою світовою.

Від старих часів в церкві збереглися дві намісні ікони. Наявні на сьогодні іконостас і стінопис — дітища ХІХ ст.; втім, останній доповнений сучасними майстрами. Цікаво погортати (як дозволять) деякі старі богослужбові книги, дивом збережені у храмі. Там трапляються посторінкові записи, які занурюють зацікавленого нащадка у перипетії парафіяльного життя аж ХVІІІ ст.! Виявляється, у предків були ті самі проблеми, що й у сучасних волиняків. За винятком однієї: вони не плутали московську архітектуру та іконографію із волинською.

Усі фото

Михайлівська церква, с. Щурин