Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Спасо-Преображенська церква, м. Дубно
Рівненська область, Дубнівський р-н, м. Дубно, вул. І. Франка, 21б

Спасо-Преображенська церква
1568 р. (1643?)

У давнину церква була монастирською і стояла на романтичному острові, проте у ХХ ст. завдяки мужнім радянським меліораторам опинилася «на сухому». Хоча старі берести і мрійні далі як і раніше виводять цей усамітненому куточку Дубна у позачасовий континіум.

На своєму довгому віку храм зазнав змін, але не катастрофічних; тож погляд легко виокремлює первісне ядро споруди — триконхову одноапсидну базиліку. Конхи і вівтарні «виступи» (дияконник і жертовник) у зодчого вдалися цікавими, сміливо асиметричними: вони не так розширюють площу, як надихають на естетичний лад. На жаль, при добудові церкви у ХІХ ст. вона здобула московську дзвіницю, але втратила український аркатурний фриз, що тягнувся по всьому периметру, а також кілеподібний декор вікон.

Усередині збереглося кілька ікон ХVІІ ст., серед яких вирізняються намісні Спаситель і Богородиця у майстерних срібних ризах.

Тож наша наполеглива порада: будете в Дубно — не проминіть чудового храму.

Усі фото

Спасо-Преображенська церква, м. Дубно
Чудовий храм в чудовому місці
Архітектурні нюанси зліва направо: контрфорс, конха, дияконник
А так усе виглядало до меліорації