Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви
Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Фундаменти Борисоглябського храму, м. Вишгород
Київська область, Вишгородський р-н, м. Вишгород, вул. Калнишевського, 11а

Фундаменти Борисоглібського храму (київська школа)
Поч. ХІІ ст. – 1115 р.

Про муровану давньоруську церкву у Вишгороді відомо мало. В літописах зазначено, що 1115 року Божого до неї перенесли мощі святих князів-страстотерпців Бориса і Гліба. До того брати — перші святі Української Церкви — спочивали в дерев’яному храмі, що постав 1030 року зусиллями благовірного князя Ярослава Мудрого.

У 1240 році монголи дощенту зруйнували церкву, яку вже ніколи не відновлювали, а зводили на її місці почергового спочатку дерев’яні храми, а 1861 року — кам’яну церкву у єпархіальному стилі. Її бані й віддзеркалюється у скляних футлярах, під якими задивляються у вишгородське небо відкриті у ХХ ст. підвалини навіки зниклої церкви…

Усі фото

Фундаменти Борисоглябського храму, м. Вишгород
Збереглося не так вже й багато... Але ж збереглося!
Зв'язок часів не завдався: стиль нинішнього Борисоглібського храму явно не той