Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа
Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Покровська церква, с. Велимче
Волинська область, Ратнівський р-н, с. Велимче

Покровська церква та дзвіниця
1810 рік

Дехто називає датою будівництва велимчанської церкви 1661 рік, але, схоже, це не так. Згідно архіву стара церква згоріла у 1809 році, а на її місці постала нова. Можливо, для будівництва використали рештки попередниці. Принаймні, наметове перекриття нинішньої нави виглядає дуже архаїчно.

Літопис зазначає, що церкву споруджено як уніатську, тобто без високого іконостасу і Царських врат. Та вже скоро, після 1830 року, інтер’єр набув звичного для православного храму вигляду.

В архівних документах також значиться, що церква іще від 1660-х років володіла чималим наділом землі — 36 десятинами орної і 29 десятинами сінокосу. Можна було жити і працювати! Так місцеві священики й робили. Напевне, в цьому й криється унікальна порівняно з іншими селами тривалість їхнього життя і служіння. А «чемпіоном» серед настоятелів Покровської церкви є о. Степан Михалевич, який прожив понад століття і безперервно прослужив у рідному храмі 78 років!

Слава Богу за все.

Усі фото

Покровська церква, с. Велимче
Північно-західний ракурс
Південний фасад. Церква орієнтована не строго на схід, а на південний схід
Барокова маківка
Стара завіса на вхідних дверях. Коли ж відкриють церкву?
Чекання було не марним. Ікона ХVІІІ ст.
Перехід бабинець - нава
Склепіння нави - наметове. Іззовні і не скажеш
Уніатський спадок - одна із 14 ікон-стацій
Дзвіниця
Ансамбль