Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д)
Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Покровська церква, с. Тараща
Черкаська область, Корсунь-Шевченківський р-н, с. Тараща

Покровська (Георгіївська?) церква
1862 рік

Церква в руїні… Сумно, панове, що в центрі великого заможного села гине нікому не потрібний храм. Проект реставрації, виконаний понад двадцять років тому, донині лишається пропалою грамотою.

Колись було не так. Церкву будували усім миром, використавши дубові бруси від попередньої святині 1743 року народження. Причина заміни ще не старого храму банальна — селянам стало затісно. Дзвіниця при бабинці постала у 1872 році. Залишки стінопису не дають змоги оцінити, як була помальована церква наприкінці ХІХ — на поч. ХХ ст. Автори реставраційного проекту стверджують , що на стінах храму збереглися сліди від тиблів і кронштейнів піддашшя. Та ми особисто їх не бачили. Чесно кажучи, піддашшя у класицистичного храму виглядало б дуже дивно… Але, здається, дуже скоро не матимуть значення ні якість проекту, ні стиль прекрасного храму, ні його назва…

Усі фото

Покровська церква, с. Тараща
Довга агонія прекрасного храму... Невже нікому не шкода?
Вхідні двері вже нічого не приховують...
Декор карнизу - традиційний для центральноукраїнських храмів другої пол. ХІХ ст.
Конструкція дзвіниці
Трафаретний стінопис
«І гріх мій повсячкчас переді мною...»
Церква уходить в Небо...
Та дещо іще лишається на землі
Може, вона іще відродиться на радість Богові і людям?