Воскресенська церква (архаїчна група)1784 рікНині в Київському музеї просто неба
Нині у Воскресенській церкві розташувався Музей церковних старожитностей. Але й вона сама — суцільна «старожитність», архаїчна від стендарів до хрестів. В чому полягає архаїка?
У квадратних у плані зрубах, у шатрових маківках, у прямокутних низеньких одвірках та маленьких віконцях верхів.. Звісно, тут важать і неприкриті шалівкою соснові колоди, з яких збудовано цей чудовий храм. (Щоправда, ніде правди діти, шатрові маківки — плід фантазії радянських реставраторів).
І все ж таки шалівка була б не зайвою. Бо український клімат швидко бере своє, вкриваючи всі відкриті поверхні патиною часу. Шляхетною, але небезпечною для «здоров’я» церкви. Принаймні, її північний бік вже давно потребує ремонту. Всередині картина веселіша. Храм у його творців вийшов світлим і сміливо розкритим високо вгору . На жаль, старовинний іконостас у церкві не зберігся. Зате відвідувачі з цікавістю оглядають внутрішній устрій вівтаря. Та ми плекаємо надію, що і в цьому домі Божому колись постане традиційний поліський іконостас.
Воскресенська церква — не лише музей. Кожної останньої п’ятниці місяця у ній відправляються панахиди із заупокійним акафістом. А ще щороку, 26 квітня, у храмі молитовно відзначають роковини Чорнобильської катастрофи. Полісся від неї постраждало найбільше…