Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Рівненська область, Корецький р-н, м. Корець (цвинтар передмістя Новий Корець)

Іллінська церква (архаїчна група)
Кін. ХVІ ст. (1595?)

Про найдавнішу дерев’яну церкву Корецького району вичерпно написав дослідник поліського народного зодчества Віктор Завада:

«…У неповторному затишку старого сільського кладовища мирно спочиває невеличка… Іллінська церква, зведена, як це не дивно, майже водночас з іншими архітектурними шедеврами старовинного Корця (замком, Троїцьким монастирем та костелом св. Антонія — А.В.). …Первісна композиція церкви складалася з двох чотирикутних у плані зрубів, причому більший з них (нава) перекритий простим пірамідальним верхом чотиригранної форми. а менший (вівтарний) — невисоким трисхилим дахом з пласкою стелею в інтер’єрі. Незважаючи на свої мініатюрні розміри та надзвичайно просту композицію, старий новокорецький храм посідає особливе місце в архітектурній спадщині українського Полісся, являючи собою найбільш ранній серед зафіксованих на території регіону зразок двозрубної одноверхої церкви архаїчного типу».

І все ж у дечому ми не погоджуємося з корифеєм. Хіба церкви спочивають — хоч би й на тихому цвинтарі? Ні, вони живуть і свідчать про нетлінне і вічне життя перед усім світом…

Усі фото