Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Чернівецька область, Сторожинецький р-н, с. Череш

Дмитрівська церква і дзвіниця (вижницька група)
1821 (1898?) рік

Після останнього ремонту на біографію Дмитрівської церкви варто накласти сіру смужку, якою ми зазвичай позначаємо загиблі пам’ятки. Мало того, що святиню безсовісно розбудували і покрили якоюсь сучасною дешевкою — дерев’яну красуню ще й обтинькували з голови до п’ят так жорстоко, що вона швидше нагадує чорнобильський саркофаг, а не корабель спасіння. Тим-то із чоловіколюбія до відвідувачів сайту УЦА даємо тільки доремонтні фото 2011 року.

Та крик душі реветься назовні: за що ви так із нею, нешановні селяни? Відповідь може бути тільки одною: довгі радянські роки у храмі був склад хімікатів, які, вочевидь, і призвели до незворотньої хімічної реакції у головах «ремонтників»…

Усі фото