Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Чернівецька область, Кельменецький р-н, с. Комарів

Успенська церква
1765 рік

Західноподільська церква на Буковині — рідкість. Натомість навпроти Комарова, на подільському березі Дністра таких храмів не бракує. І все ж, як свідчать архівні джерела, початкова споруда була типовою хатньою буковинкою, ще й критою соломою.

У 1838 році дерев’яна церква здобула дві муровані прибудови — дзвіницю до бабинця і дияконник до вівтаря, які внесли значний дисонанс у гармонійний образ святині. Дуже ймовірно, що тоді ж церква і стала власне західноподільською, отримавши характерний верх над навою.

Біля храму і у центрі села збереглися цікаві надгробні хрести досить незвичного малюнку. І навіть якщо ви так і не дочекаєтеся ключника — не сумуйте: чудові місцеві краєвиди із славетним Бакотським монастирем на обрії розвіють будь-яку журу.

Усі фото