Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Успенська церква, с. Кошилівці
Тернопільська область, Заліщицький р-н, с. Кошилівці

Успенська церква
1564 рік

Вік церкви визначають за написом, різьбленим на кам`яній дошці, яка вмурована в стіну дзвіниці. Наскільки таке визначення точне — Бог знає. Здалеку і на озброєне рожевими окулярами око церква дійсно давня. Додаткового шарму їй надають «молоді» дерев`яні верхи, здобуті у ХVІІІ ст. Одначе пора підійти ближче і таки вдягнути окуляри нормальні. І тут відкривається картина украй печальна…

У ХХІ ст. криті гонтом стіни верхів заховали під відразливим пластиком, а мурований нижній ярус храму додатково обмазали сірим тинькобетоном. Навіщо? А це питання вже не до Бога, а до Його одвічного супротивника, який, очевидно, і надихнув вандалів спотворити дивовижну церкву. Та ми ворога роду людського ні про що не питатимемо. Бо, по-перше, принципово не спілкуємося з нечистим, а, по-друге, знаємо і віримо, що й на полі битви за українську архітектуру спокусник також буде неодмінно посоромлений…

На тому стоїмо твердо. Амінь.

Усі фото

Успенська церква, с. Кошилівці
Північно-західний ракурс
Дерев`яне склепіння з бантинами-стяжками
У наві, вигляд із хорів
Ансамбль
Південно-західний ракурс
Стара огорожа - класика Поділля
Ну чим їм гонт не догодив??