Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Іваничівський р-н, с. Грибовиця

Цвинтарна (Успенська?) церква
Кін. ХІХ ст.

Церковця накрита майже «західноподільським» верхом. Та не лише це визначає її еклектичний статус: такі верхи зрідка трапляються і у класичних волинячок. І все ж ми записуємо її до «історичних» споруд — хоча б з огляду на дату спорудження, низькі вікна і зовнішнє оздоблення. Судячи з усього, попервах вона була каплицею, і тільки згодом (коли — не знати) здобула вівтарну частину і престол. А от іконостасу, очевидно, втраченого в часи комуністичних гонінь, не повернула собі й досі. Та все іще попереду: виглядає церковця як новенька. Гарні у неї господарі!

Усі фото