Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква св. Онуфрія, м. Буськ (передмістя Воляни)
Львівська область, Буський р-н, м. Буськ (передмістя Воляни)

Церква св. Онуфрія (центральна група)
1642 (1680?) рік та дзвіниця ХVІІІ ст.

Онуфріївська церква добре захована на древньому городищі, наче узята в облогу старими валами і деревами. Храмова присвята (див. с. Липовий Скиток наддніпрянської школи) свідчить про те, що городище часів Червоної Русі пізніше перетворилося на цвинтар. В образі споруди домінує масивний верх нави, що недвозначно свідчить про належність пам’ятки до одного з типів центральної групи галицької школи.

Церква зрублена із соснових брусів, які можна побачити тільки іззовні, під класичним галицьким опасанням. На жаль, всередині фактура дерева не проглядається — стіни зашиті і покриті невиразним олійним розписом 1906 року. Натомість іконостас першої половини ХVІІІ ст. належить до найкращих зразків галицького іконопису.

Усі фото

Церква св. Онуфрія, м. Буськ (передмістя Воляни)
Церква з південно-східного боку
Вівтар крупним планом