Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Львівська область, Бродівський р-н, с. Клекотів

Церква св. Іоана Богослова (центральна група)
1686 рік

У 1980-х рр. церкву хотіли переносити до Львівського скансена, але чи то громада спротивилася, чи не стачило коштів і талану. Відтоді церква суттєво занепала, хоча на ній і присутні видимі ознаки реставраційної діяльності. Буде дуже шкода, якщо такий чудовий храм пропаде зовсім, як пропав його старий іконостас, проданий у невідомому напрямку на початку 1990-х, і унікальні стародруки, викрадені в тому ж часі.

Дубова, на дубових підвалинах церква початково була тридільною, та у 1871 році після добудови двох приділів стала хрещатою. Рідну дзвіницю розібрали у 1993 році, замінивши на безликий мурований новоділ. Натомість мурована у 1930-х роках церква-сусідка являє собою малознаний шедевр міжвоєнної архітектури — нехай і невизначеного стилю, але сповнений гармонії, величі і пластики.

Наш вердикт: будете на Бродівщині, завертайте у Клекотів без жодних сумнівів!

Усі фото