Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Луцький р-н, с. Сьомаки

Церква св. Іоана Богослова
1875 рік

За винятком восьмигранного центрального зрубу церкву можна було б назвати типовою народною волинячкою. Але ні, це таки вже історична стилізація. Адже після Другого польського повстання (1863 р.) церкви в «малоросійському вкусє» остаточно припинили будувати і на Волині. Тож майстри заходилися пристосовувати різні «спущені згори» проекти під місцеві смаки. В Сьомаках у них це вийшло дуже й дуже непогано. А якщо до вищесказаного додати нижчевикладене – буде й зовсім добре. Маємо на увазі фрагменти старого барокового іконостасу, збережені, очевидно, від храму-попередника. Цікаво й на церковній садибі – там привертає увагу цікавий пам’ятник із автентичним написом.

Усі фото