Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа
Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Бусовисько
Львівська область, Старосамбірський р-н, с. Бусовисько

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
1780 рік та дзвіниця, 1788 рік

І на церкві, і на дзвіниці збереглися схожі написи: «По благодаті збудований Божественний дім дня 30 квітня Р.Б. 1780», «По благодаті збудована ця дзвіниця Р.Б. 1788». Зрозуміло, що із благодаттю Божою у Бусовиську все гаразд і донині. А от із людською совістю — навряд. Порівняйте старе фото і те, що бачимо сьогодні. Бляха, сайдинг і нітрид титану спотворили не лише церкву. Вони потворять село, Карпатські гори, усю Україну. Чому люди виробляють таке зі святинею? Відповідь найліпше знає ворог роду людського, який панує в холодних і порожніх серцях…

В церкві начебто зберігся іконостас ХVІІІ ст., та ми на разі не знаємо, чи не відформатували і його під свої ниці смаки погані правнуки славних прадідів… Дякувати Богові, що місцева чотирьохсотлітня ікона «Поклоніння волхвів» вислизнула із рук вандалів і нині експонується у Львівському Національному музеї…

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Бусовисько
Та ні, це оце церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Бусовисько
А це те, що лишилося від церкви Різдва Пресвятої Богородиці і дзвіниці у селі Бусовисько...