Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа
Михайлівська церква, с. Тисовець (нині у Львівському скансені)
Львівська область, Сколівський р-н, с. Тисовець

Михайлівська церква
1863 рік та дзвіниця, кін. ХІХ ст.
Нині у Львівському музеї просто неба (Шевченків Гай, вул. Чернеча, 1)

Класична бойківська церква стоїть на затишній галявині майже при вході до скансена. І це дуже зручно для парафіян. Адже храм, як і інші церкви музею, віддано в користування ченцям-студитам (із греко-католицької Іоаннівської Лаври) і в ній відбуваються регулярні богослужіння.

А перевезена святиня до Шевченкового Гаю у 1972 році. Послідувала за нею і дзвіниця. Вона прекрасна: непокриту бляхою бойківську дзвіницю зустрінеш не часто. Іконостас у церкві також рідний — його у 1889 році виготовив майстер Чайка із с. Головецько. Можна побачити у храмі і ікони ХVІІ ст. Та річ не цифрах. Перевірено на особистому досвіді — зустріч із тисовецькою церквою на все життя залишає в душі світлий і теплий слід.

Усі фото

Михайлівська церква, с. Тисовець (нині у Львівському скансені)
Вівтарний верх
А заломи із заокругленою вигадкою!
Вхідна галерея
Дзвіниця