Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Локачинський р-н, с. Затурці

Церква преп. Параскеви Сербської
Поч. ХХ ст.

Затурці — село вельми цікаве. Є тут і єдиний в Україні та світі музей відомого історика, політолога та державного діяча початку XX століття, місцевого уродженця В’ячеслава Липинського, і величний костел, і панський палац із парком при ньому…

Але у нас ідеться про скромну церковцю, більше схожу на ангар, ніж на Дім Божий як ми його звикли уявляти. Тож ми так би й проїхали повз неї, якби не прочинені двері. Звісно, коли храм, нехай такий простенький і непоказний, запрошує, — треба завжди заходити. Що ми і зробили. Коли ж зайшли — остовпіли. Стільки різночасових, але таких щиро українських духовних скарбів під одним склепінням можна побачити тільки зрідка!

Можете не стовбеніти, але порадіти за затурців треба неодмінно.

Усі фото