Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д)
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Троїцька церква, смт. Чоповичі
Житомирська область, Малинський р-н, смт. Чоповичі, вул. Малинська, 1

Троїцька церква
1942 рік

Чоповицький храм, либонь, найпізніший зразок УІ, а, можливо, й найоригінальніший.

Вважають, що церква є копією своєї попередниці кінця ХІХ ст., спаленої бузувірами-комсомольцями на Великдень 1927 року. В головних ознаках це, напевне, так і є. Структура і план, форма і декор вікон та одвірків однозначно відповідають стилістиці пізньоєпархіального часу. Та варто лише поглянути на центральний верх храму, аби проникнутися великою повагою до його зодчих. Справді народних зодчих! Ця триярусна башта — наче сходи, що ведуть у бездонне поліське небо. Додати б заломи і нахил стін — і церкву сміливо можна було б зарахувати до українського модерну…

Певна річ, і будівництво храму, і виготовлення іконостасу та іншого начиння було здійснено силами і коштом побожних парафіян. І їх зусилля були винагороджені Богом. Церква пережила і воєнні лихоліття, і радянські гоніння, і донині радує нас своїм неповторним образом…

«Надія моя — Отець, пристановище — Син, захист мій — Дух Святий. Тройце Свята, слава Тобі!»

Усі фото

Троїцька церква, смт. Чоповичі
Південно-західний ракурс
Вівтар і центральний верх: динамізм храму вражає
Хрест над вівтарем - цілком традиційний
Північно-східний ракурс: до побачення, унікальний храме!