Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа
Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Покровська церква, с. Бернашівка
Вінницька область, Могилів-Подільський р-н, с. Бернашівка

Покровська церква
кін. ХVІІІ ст. та дзвіниця, ХІХ ст.

Існує версія, що давніший храм перенесли на нинішнє місце із села Перекоринці Мурованокурилецького району Вінничини. Можливо. Та хоч би де він постав найперше — нинішнє його розташування на мальовничому придністровському схилі — над усі похвали. Храм дійсно не схожий на інші дерев’яні церкви Вінничини, одначе й він виглядає справжнім прикордонником, що стверджує українську ідентичність перед лицем Молдови і решти Європи краще за ціле Міністерство культури.

Хрести на церкві новітні (про що старі фото радянських часів, коли храм стояв у запустінні), але гарні. Напівмурована дзвіничка теж збудована цілком у місцевій традиції. Словом, нам усім страшенно поталанило, що така святиня збереглася донині.

Усі фото

Покровська церква, с. Бернашівка
Вигляд з південного сходу
Хрести на церкві нові, але цілком у стилі
Дзвіничка-невеличка
Давніх козацьких хрестів на обійсті немає - а є ось такі, із ХІХ ст. Це теж може свідчити про перенесення храму
Фото 1960-х - 1970-х років. Церкву явно готували під знесення. Але Бог милував.
До побачення, чудовий храме!