Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївська церква, с. Нагоряни
Тернопільська область, Заліщицький р-н, с. Нагоряни

Миколаївська церква
ХVІІ ст.

За обрисами церква не так ренесансна, як народна. Нині вона має дерев`яні перекриття, і чи ж були колись муровані — не відаємо. Асиметричні контрфорси вносять жвавинку в досить статичний образ храму, але спокійно і без естетичної перенапруги. А от недавньо приліплений до церкви тамбур «дачного» типу виглядає препаскудно. До того ж він геть заховав різьблений ренесансний портал, про який життєрадісно повідомляє чотиритомник «Пам`яток УРСР». На жаль, і сіруватий з пліснявим відтінком колір стін не викликає в душі жодної інтерференції. Але будьмо поблажливими: бувають ремонти і позухваліше. До того ж архітектурні прикрощі з лихвою надолужує фантастичний краєвид, який відкривається від церкви та околиціь на Червоногородський замок і долину річки Джурин.

Усі фото

Миколаївська церква, с. Нагоряни
На тамбур не дивіться
«Плюс електрифікація усієї країни»
Предки були надійні, передбачливі. Та й землетруси на Поділлі не рідкість
Автентичний водосток. Чи ж збережеться?
Жертовник, схоже, пізніший від основного об`єму храму
Святий ангелику, моли Бога за свій чудовий храм!