Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Кропивницька область, Новомиргородський р-н, м. Новомиргород, вул. Іллінська 83

Іллінська церква (Т, ЕК)
1786 рік

Класична тетраконхова церква із майже прихованим центральним об’ємом справляє дуже гарне враження. Щоправда, чистота її бароко порушена сухуватим верхом храму, а особливо «вазонною» маківкою, витриманими в дусі вже модного на той час класицизму. Але дарма, — в цілому і назовні, і усередині чудового храму все дихає старосвітською давниною. Додають шарму два яруси вікон, та й скромний сучасний іконостас лише підкреслює досконалість архітектурних уподобань предків. Словом, будете в Новомиргороді — не проминіть найдавнішу пам’ятку Кропивниччини.

Усі фото