Успенська церква, с. Веренчанка
Чернівецька область, Заставнівський р-н, с. Веренчанка

Успенська церква та дзвіниця (центральна група)
1794 рік

Під час останнього ремонту гонтове покриття замінили бляхою, а старі стіни з фігурними кронштейнами заховали під вагонку. Ще й пофарбували усе у яскравий синій колір. На щастя, збереглася стара лутка вівтарного вікна-«ілюмінатора». Від старих часів залишилася огорожа під гонтом (принаймні, так було у 2011 році). Та як воно у Веренчанці нині — знає тільки сільрада і Господь Бог.

Що найбільше підкупає у церкві — її гармонійні пропорції (зокрема, співмірний зі стінами дах). Так будували на Буковині саме наприкінці ХVІІІ століття.

Типова, мурована (чи обтинькована) знизу і каркасна вгорі дзвіниця не схиляє до розлогих коментарів.

Усі фото

Успенська церква, с. Веренчанка
Ласкаво просимо, але церква замкнена
Північно-західний ракурс. Нестандарт: північні двері
Головні, південні двері у бабинці
Вічная пам'ять!
Ктиторський напис. Цікава латинізована і огречена кирилиця.
Дзвіниця
Вівтар в усій красі. Хрести на храмі - старі і гарні
А це поховання ХVІІІ ст.
Традиційна огорожа не приховує, а яскравіше виявляє. В цьому і полягав задум давніх зодчих