Церква свв. Архх. Михаїла і Гавриїла, с. Давидівка
Чернівецька область, Сторожинецький р-н, с. Давидівка

Церква свв. Архх. Михаїла і Гавриїла та дзвіниця (центральна група)
1786 рік

Дехто називає церкву еталонною представницею школи і, либонь, не помиляється. Принаймні, вона повністю дерев’яна. Хоча питання шалювання нижнього ярусу буковинських церков лишається відкритим… Нам здається, широкі виноси дахів, як і в Галичині, мали на увазі відсутність шалівки.

Дивно і прикро, що чудова церква не внесена в жоден державний реєстр пам’яток. Менш від того, в наш реєстр УЦА вона внесена і ви самі можете оцінити її досконалі форми і пропорції.

Є в Давидівці і додатковий бонус. Тут можна оглянути аж 7 храмів. А заодно провести порівняльний аналіз: зовсім поруч із скромною українською красунею стоїть новіший дерев’яний храм чисто румунської архітектури — теж дуже гарний, але геть не такий…

Усі фото

Церква свв. Архх. Михаїла і Гавриїла, с. Давидівка
Південний фасад, який нічим окрім дверей у бабинці. не відрізняється від північного