Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Воздвиженська церква, с. Загір'я
Івано-Франківська область, Рогатинський р-н, с. Загір'я

Воздвиженська церква (центральна група)
1680 (1700?, 1744?) рік та дзвіниця 1817 р.

Питання про дату спорудження церкви лишається відкритим. І, очевидно, таким і лишиться, поки в Україні не займуться комплексними, в тому числі й фізичними методами дослідження збереженої архітектурної спадщини. (До речі, тут не треба нічого вигадувати, оскільки, приміром, брати-слов’яни із Чехії і Словаччини вже мають у цьому великий досвід. Будемо сподіватися, що колись і в українській сім’ї вольній, новій (можливо, й за допомогою нашої скромної УЦА) щось таки зрушиться з місця).

У ХІХ ст. типовий центрально-галицький храм зазнав суттєвих перебудов. В результаті він позбувся верхів над бабинцем та вівтарем, а залом верху тепер видно тільки в інтер’єрі. Вже в новітні часи пиляна вагонка змінила колотий гонт на стінах, а 50-тисантиметрові дубові бруси нижнього ярусу покрила ядуча фарба… Втім, дивіться й порівнюйте самі…

Усі фото

Воздвиженська церква, с. Загір'я
Церква з південно-східного боку. Випусти прості, але дуже потужні. спасибі, що їх іще не заховали під вагонкуЦерква з південно-східного боку. Випусти прості, але дуже потужні. спасибі, що їх іще не заховали під вагонку