Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Успенська церква, с. Качин
Волинська область, Камінь-Каширський р-н, с. Качин

Успенська церква (архаїчна група)
1589 рік

Писати про дерев’яні церкви ХVІ століття належить із особливим трепетом і стоячи: це часові осі, що скріплюють нашу історію та культуру. Втім, і розводитися надто довго про них не варто, бо й без наших писань будь-яка людина із живим серцем і небайдужим поглядом умить відчує і розгледить високу духовну потугу, яку випромінюють ці храми.

Успенська церква із Качина не раз капітально ремонтувалася і добудовувалася. І все ж древня архаїка не відступила на другий план. Головна домінанта храму — потужна нава із чотиригранним шатровим верхом. Відомий знавець народного зодчества Петро Юрченко вважав, що початково до неї примикали подібні об’єми вівтаря і бабинця. Вівтар зберігся, а бабинець підріс, покрившися скатним дахом. На щастя, зберігся первісний фігурний виріз між бабинцем і навою.

Іконостас, скоріше за все, походить із кінця ХVІІІ століття, проте неперемальованими лишилися тільки ікони пророчого ряду. І хоч унікальне склепіння храму зашите чимось гладеньким і сучасним, воно як аеродинамічна труба підносить зіщулену і пласку людину туди, де їй і належить бути за фактом походження від Творця Неба і землі.

Усі фото

Успенська церква, с. Качин
Навіть у такому вигляді зовсім не складно уявити первісні форми церкви
Церковний ансамбль, рік 2012 від Р. Х.
Інтер'єр храму
Фрагмент іконостасу (апостольський і пророчий ряди)
Навершя іконостасу: Бог Саваоф і Животворчий Хрест
Царські врата
Ікона пророчого ряду: «Цар Соломон і патріарх Яків»
Склепіння нави
Фігурний виріз між бабинцем і навою
Церква із заходу...
...І з півдня. Ще трохи - і храмові виповниться 450 років!