Церква св. мц. Параскеви-П’ятниціСер. ХІХ ст. (1845?)
Церкву у Заріччі (колишній Баламутівці) — споруджено за типовим проектом, складеним і затвердженим у далекому Петербурзі. І додати до цього факту нам нічого, окрім оповіді краєзнавця Володимира Перерви (в нашій редакції).
«В середині ХІХ століття церква-попередниця нинішнього сільського храму (1740 року народження) перебувала в аварійному стані. Баламутівські кріпаки схотіли звести новий храм, та не мали на це коштів. Відтак вони звернулись зі своєю бідою до тогочасного митрополита Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова), який був відомий своєю людяністю і добротою. Святитель написав листа баламутівському поміщику Євграфу Челіщеву з проханням допомогти мирянам відремонтувати церкву. Поміщик не зміг відмовити митрополитові і виділив 500 крб. та частину дерев’яного матеріалу. Миряни ж використали подаровані поміщиком матеріали не на ремонт, а для початку будівництва нового храму — того самого, який ще й зараз є окрасою Заріччя».
Отакі хитруни-баламути мешкали у селі 150 років. Та й нині примусити селян і сільське начальство займатися пам’яткоохоронною справою — Сизифів труд і Танталові муки. Як часто нам доводилося чути сентенції на зразок «Та нашо вам ота старовина? Нове ж краще і красивіше!». На щастя, під час наших відвідин (2015 рік) церва виглядала ще цілком автентично — такою собі інтернаціоналочкою, але з відчутним українським акцентом.