Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, Фастівський р-н, с. Півні

Церква св. Іоана Золотоустого
Сер. ХІХ ст.

Золотоустівський храм у Півнях зберігся в первісно-антиномічній красі. Класицизм у ньому сперечається з народністю, а виграють усі, хто молиться в цій дивовижній церкві або просто з цікавості затримує на ній погляд.

Антиномія тут пречудова. Ось найхарактерніші пари: 1) традиційно сполучена із церквою дзвіниця строгих форм — барокове різьблення на ній же; 2) ідеально-циркульні арки між приділами — наївно-неправильні личка янголяток-херувимчиків на дошках склепіння; 3) стилістично вивірений шишак над церковним верхом —  нефарбована вертикальна шалівка на бані та стінах.

Є й додаткові бонуси. Зокрема, відкрита площина перед західним фасадом не поступається Двірцевій площі перед Зимовим палацом, а бур’яни навколо храму нічим не гірше за будь-який Літній сад.

Слава Україні!

Усі фото

Церковне обійстя і храм з північного боку
Дзвіниця -- класика жанру
Інтер'єр нижнього ярусу дзвіниці (розпис на стіні -- «Св. апостол Петро»)
Склепіння нави
Прощальний погляд романтичного віку...
Св. євангеліст Матфей чомусь зображений на металевій іконі, а не на дошках відповідного парусу нави
«Христос у Марфи та Марії» -- розпис нави. Схоже, первісний
Інтер'єр нави
Те саме, вигляд із хорів
У вівтарі
Наша парафія в Золотоустівський церкві
Стиль новий, техніка традиційна
Оздоблення дзвіниці
Храм зі сходу
Краєвид Півнів із ставком і церквою
Поламане віконце у ризниці. Мабуть, хтось ліз.