Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Дубенець
Білорусь, Брестська область, Столинський р-н, с. Дубенець

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
1718 рік

Про церкву відомо мало. В архівних документах значиться, що вона була збудована на кошти такого собі пана Колб-Селецького, кравчого Пінського (була така посада за Польщі).

Типовий волинський храмик із добудованою у ХІХ ст. дзвіницею нічим би не вирізнявся серед сотень подібних до нього храмиків, якби 1958 року в ньому не віднайшли дивовижну ікону — Богоматір Одигітрію Смоленську (ХVІ ст.). Нині образ експонується в Білоруському національному художньому музеї у Мінську, а первісно зберігався у вівтарі, весь увішаний вотами — приношеннями вдячних людей Цариці Небесній за Її чудесну допомогу в бідах і недугах.

Будете в столиці Білорусі — завітайте до художнього музею. І, як умієте, помоліться перед іконою за обидва стражденні народи — білоруський та український…

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Дубенець
Церква з північно-західного боку