Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Церква Перенесення мощей свт. Миколая із Мір Лікійських в Барі, с. Стара Білиця
Білорусь, Гомельська область, Гомельський р-н, с. Стара Білиця

Церква Перенесення мощей свт. Миколая із Мір Лікійських в Барі (київська група)
1710 рік

Не так давно храм бучно відсвяткував своє 300-ліття. Хоча в літературі наводиться і інша дата будівництва — 1777. Але, скоріше за все, це дата першого капітального ремонту: того року Білиця (відома з ХVІ ст.) стала уїзним містом, і адміністрація не могла обминути храм Божий своєю увагою. Ще один капремонт відбувся у 1846 році (зі зміною форми верхів), після чого архітектура святині вже не зазнавала якихось суттєвих втручань.

У трагічному 1917-му храм було жорстоко пограбовано, але він діяв ще 20 років. Після його закриття безбожники знищили традиційну дзвіницю. Хотіли розібрати й церкву, але святий Миколай сотворив чудо: бузувіри сплюндрували тільки куполи. І вже від 1942 року тут знову зазвучали молитви. Цікаво, що під час хрущовських гонінь Миколаївський храм залишався чи не єдиним діючим храмов в усій окрузі.

Врятувалися серед лихоліть і дві унікальні ікони — Богородиці Троєручиці і святителя Миколая. Люди твердо вірять, що, за винятком кількох буремних років, вони постійно перебували в храмі від самого його постання.

Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас!

Усі фото

Церква Перенесення мощей свт. Миколая із Мір Лікійських в Барі, с. Стара Білиця
Церква із західного боку
Брати-білоруси люблять квіти не менше, ніж українці
З південного боку церкву видно тільки взимку
У наві, вид із хорів
Склепіння нави
Чудотворна мироточива ікона Божої Матері Троєручиці, ХVІІІ ст.