Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа
Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Покровська церква, с. Команча (згоріла 2006 р. і відновлена 2010 р.)
Польща, Підкарпатське воєводство, Сяноцький повіт, с. Команча

Покровська церква та дзвіниця (ославицька група)
1805 рік

Ось що пише про храм пан Михайло Гоцко, православний українець із Польщі і великий патріот рідного краю:

«Cело Команча (польськ. Komańcza) — це гірська місцевість на відстані приблизно 47 км на полудне від Сянока, біля словацького кордону. Нова церква посвячена 13 жовтня 2010 р. Стара 200-літня церква дощенту згоріла 13 вересня 2006 р. (крім дзвіниці, котра стоїть окремо). Причин пожежі офіційно не вияснено. Думаємо, що це було навмисне підпалення. Пожежа церкви відбилася великим гомоном не тільки в Польщі, але і за кордоном тому, що її архітектура була унікальною. Називано її перлиною сакрального будівництва на Підкарпатті. Нова церква на взір старої постала чотири роки по пожежі, завдяки заангажованні і пожертв багатьох людей, не тільки українців. Значну суму на відбудову цієї церкви отримано з ЄС».

Тож подякуймо усім, хто долучився до святої справи відродження дивовижного храму та його іконостасу. Щоправда, нові ікони написані не у бароковому, а у візантійському стилі. Але то дарма. Адже таке швидке і майстерне відновлення святині у селі, де лишилося усього 15 православних родин — справжнє Боже диво. І явлене воно, на глибоке переконання вірних, молитвами Самої Божої Матері…

Усі фото

Покровська церква, с. Команча (згоріла 2006 р. і відновлена 2010 р.)
Все, що лишилося після пожежі
Храм відновлено дуже точно
А от сучасний іконостас далекий від оригінала
Лемківський шедевр, знищений вогнем
Христос Учитель. Ікона намісного ряду згорілого у 2006 році іконостасу
Богородиця з Немовлям. Ікона намісного ряду згорілого у 2006 році іконостасу. Зверніть увагу на канонічні зорі на плечах Божої Матері. Це символ Вифлеємської зорі, яку в українській традиції зображували не лише восьмикутною, а і такою - Давидовою
Святитель Миколай. Ікона намісного ряду згорілого у 2006 році іконостасу
Церква під гонтом. Світлина міжвоєнного періоду (надана товариством «Магурич»)
Вівтар крупним планом. Фото 1920-х - 1930-х роках (надано товариством «Магурич»)
Ансамбль. Дзвіниця стара