Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївська церква Святогірського монастиря, м. Святогірськ
Донецька область, Слов'янська міськрада, м. Святогірськ, вул. Зарічна, 3

Миколаївська церква Святогірського монастиря (К)
1680-ті рр.

Про монастир писати не будемо — про нього й без нас написано багато. А от про Миколаївську церкву — унікальну барокову пам’ятку УЦА — треба не писати, а співати. І все ж обмежимося прозою.

Класичний тридільний «кораблик» приховує таємницю: його ніс, тобто вівтарну частину, вирубано в крейдяному масиві гори. Нава і бабинець — цегляні. Є припущення, що в такий спосіб геніальні давні будівничі «законсервували» залишки древніх печерних церков на вершині величної скелі, що потужно стримить над Сіверським Дінцем.

Безперечно, за мальовничістю розташування Миколаївський храм у Святогорську посідає в Україні перше місце. І дай Боже нашій вітчизняній Метеорі многіїі і благії літа польоту у Небеса — аж до кінця віку.

Усі фото

Миколаївська церква Святогірського монастиря, м. Святогірськ
Печера-келія у крейдяній горі під церквою
Попри Донецьку область, це не Донбас, а Слобожанщина. Та понад тим - краса та слава України