Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа
Михайлівська церква, с. Зіньків
Хмельницька область, Віньковецький р-н, с. Зіньків

Михайлівська церква (центральна група)
1769 рік

Михайлівська церква — «видатна пам’ятка українського зодчества». Такою її суголосно вважають усі видатні архітектори та мистецтвознавці, які колись писали про неї. Звісно, ми приєднуємося до їх авторитетної думки.

Храмові неймовірно пощастило — у 2008 — 2009 рр. його капітально відремонтували ( і навіть за рахунок держави!). Причому не тільки наново зашалювали і покрили гонтом, а й замінили деякі струхнявілі бруси. На низьке опасання не пошкодували міді. Встановили на місце й старовинні козацькі хрести на обійсті.

Попри високі дерева церкву можна добре роздивитися майже звідусіль — давнє церковище, оточене традиційною для Поділля мурованою огорожею, являє собою невеликий горбок. Сприяє цьому й солідна як для східноподільської школи висота церкви — 19 м. Всередині збереглися гарні ригелі і чимало іншого, що неодмінно слід побачити на власні очі. Чого усім і бажаємо.

Усі фото

Михайлівська церква, с. Зіньків
Пам'ятний (обітний) хрест. Спорудив раб Божий Йосиф у 1804 р.
Традиційні церкви слід неодмінно обходити навколо - вони прекрасні з усіх боків
Очевидно, на давньому церковищі нинішня Михайлівська церква далеко не перша споруда
Церква з північно-західного боку
Хрест ХVІІІ ст.