Михайлівська церква (ославицька група)1801 рік та дзвіниця 1817 р.
Настоятелем цього дивовижного православного храму (як і церкви в Команчі) від 2006 року є о. Марко Гоцко, син нашого доброго приятеля і дописувача, автора чудових світлин українських храмів на польських теренах, п. Михайла Гоцка. Надаємо йому слово:
«…Церкву побудовано 1801-1803 рр. 21 червня 2013 р. увійшла вона в спадщину ЮНЕСКО за вспільним внеском Польщі і України. Перша церква в Туринському згадується в 1526 році. Теперішня дерев’яна святиня є тридільною з п’ятьома копулами. Зараховується її до церкви лемківської, північно-східного типу. Цей тип церкви є рідкісним й називають його часом “Ославицьким” — від ріки Ослави, над якою ті церкви було побудовано. То церкви: Покрови Матері Божої в Команчі (польск.Komańcza); св. Архистратига Михаїла в Туринському (польськ. Turzańsk) й св. Миколая у с. Репеді (польськ. Rzepedź). Дзвіниця стоїть віддільно, датована на 1817 р. Це найвища дзвіниця по тому боці Карпат (її висота приблизно 26 м)».
Дві бічні копули-захристії прибудовані до церкви у 1836 році. Іконостас — сучасний церкві, проте деякі ікони наприкінці ХІХ ст. переписав майстер Йосиф Буковчик. Він же виконав і стінопис храму, про що є запис на звороті однієї з ікон намісного ряду.
Сподіваємося колись побачити цей напис на власні очі. А як буде Божа воля — і послужити в чудовому храмі.