Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Рівненська область, Острозький р-н, с. Оженин

Михайлівська церква
1871 рік

За переказом, оженинський пан Франциск Боженець-Єловицький у 1722 році здійснив паломництво до Рима, звідки привіз у село образ Божої Матері Римської. Нині ця барокова ікона прикрашає православну церкву святого Архистратига Божого Михаїла.

Храм споруджено коштом парафіян, а саме 104-х родин на чолі із священиком о. Василем Голядинським. Чому громада зупинилася на проекті берестейського типу — нам невідомо. Версій може бути багато, але найвірогідніше, що церква наслідувала храм у Бродові, до якого була приписана оженинська парафія. Щоправда, в декорі пам’ятки вчувається єпархіальний стиль — це було тотальне віяння часу.

У 1932 році церкву відвідав майбутній перший Патріарх Української Православної Церкви Мстислав Скрипник. Селяни зберегли пам’ять про цю визначну подію, та й в подальшому чинили активний спротив комуністичній системі. Тож недарма із постанням незалежної України громада негайно увійшла у лоно рідного Київського Патріархату..

Усі фото

Михайлівська церква, с. Оженин
Карнизи - прості і гарні