Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Михайлівська церква, с. Западинці
Хмельницька область, Летичівський р-н, с. Западинці

Михайлівська церква
1733 рік та дзвіниця 1854 рік

Церква розташована на південно-східній межі ареалу волинської школи. Така географія наклала на неї відбиток — у храмі щось невловимо, але наполегливо нагадує про східноподільську школу УЦА. В результаті враження складається якесь подвійне — в образі пам’ятки воєдино сплелися лаконізм і романтика, простота і вибагливість.

Те саме відчувається і в середині святині. Історики датують іконостас начебто ХІХ-м століттям, але художнє різьблення нагадує про бароко. Навіть єпархіальну дзвіницю звели хоч і строго по осі на захід від церкви, але ж не впритул, як це часто траплялося в синодальний період.

Приїжджайте в Западинці — вам тут неодмінно сподобається.

Усі фото

Михайлівська церква, с. Западинці
Ансамбль
Церква з північного боку
Церква зі східного боку. Храм волинський, огорожа подільська
Церква з південно-західного боку. Уявіть її без бічних приділів ХІХ ст.
Дзвіниця не в стилі
Ця липа років на сто старше церкви
Неначе справді рай...